Поздрав до Влада до премиерот Зоран Заев и до Министрите

Скопје, 31.07.2017

Не бацувајте рака на Попови…погрешно ви е тоа… една причина за тоа е дека поповите не даваат на народот туку земаат од него… друга причина е дека токму они ја посакуваа вашата смрт и вашето страдање.
Бацувајте рака на граѓаните и на членството на борците на оние подржувачи кои секојдневно одеа на протести, оние кои се жртвуваа во тие години на режим диктатура.

Се жртвуваа и нашите деца кои ја сватија сериозноста на пропаста во кој не доведе дпмне бандитска. Не заборавајте имаше и стари лица и лица кои не припаѓаа на политичка опција. Разберете сите горенаведени што ве гласаа ве седнаа во фотеља да јадете да пиете да уживате и да земате плата 1500еур…да имате службени возила… да имате репрезентации… да имате дополнителни приходи… и да не наведувам уште што.
Само знам трпението е при крај затоа свртете се кон оние кои ве седнаа во удобните фотељи…. бидејќи казната може скоро да дојде. Ќе губите вие не ние, бидејќи ние знаеме да живееме скромно.
Вашата ароганција ќе ве уништи

Пишува: Беко Скоп

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе