Семос едукација отвори Детски едукативен центар во Охрид

Охрид,

– После 22 успешни години, Семос Едукација, од денеска, има свој  Детски едукативен центар и во Охрид.

24099799_10212445123495601_119888329_nКомпјутерски курсеви за наменети за деца од 8 -15 години.
На стартот, Семос Едукација, на охригани им обезбедува промотивни цени на сите курсеви со 20 постотен  попуст.

– Од денеска, младите охригани, ќе ги участ основни ИТ вештини: Windows, Word, Excel и Power Point, во вкупно 57 часа.

Понатаму,програмирање основи на C ++ , во  30 часа, Веб Дизајн – основи на HTML и CSS, во  30 часа  и графички дизајн Adobe Photoshop,во 30 часа.

Курсевите ќе  се одржуваат двапати неделно, во согласност со училишниот распоред на децата.

Семос Едукација е прв и најголем центар за компјутерска обука во Македонија.

Со повеќегодишно искуство на ова поле и стручни предавачи, Семос Eдукација нуди над 270 курсеви.

(Крај)

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе