Славјански со убава честитка за Денот на книгата

Свети Николе, 23.04.2020

Денес е светскиот Ден на книгата. По овој убав повод издавачката куќа Меѓународен центар за Славјанска просвета при Меѓународниот славјански универзитет „Гаврило Романович Державин“, Свети Николе-Битола, упати преубава честитка до сите љубители на книгата.

Честитката ја донесуваме подолу:

94220693_3059251127450993_7671162111526961152_n

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе