Чии пари донираат бесрамниците од ДИК!?

Пишува: Веле Митаноски
Пишува: Веле Митаноски

Чичаковски го донирал бонусот од 260.000 денари на лица со посебни потреби!?Ве праша ли вас, драги мои (ај не морал и мене!) каде да ги донира вашите и нашите пари? Со наши пари, ли, ќе “продава хуманизам”!? Има за тоа институции кои водат грижа за лицата со посебни потреби.Нели, Заев лично беше кај нив во Скопје. Еве и мојата дребност беше кај нашите во Охрид.Ајде тој Чичакоски, тој моронот (со свеќите – Бог да чува и да брани!) Срцев (кој му дал такво презиме на човек кој нема ниту срце, ниту душа!?), таа Силванова (слетана од планетата на мајмуните!), под итно – топтан да си ги донираат оставките и да не не прават при уши-глуви,при очи-слепи! Ем кабетлии-ем фусатли!!!

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе