ШТИП: Вечерва концерт на класична музика

Штип, 29.09.2020

Вечерва во малата сала на Домот на култура „Ацо Шопов“ со почеток во 19 часот ќе се одржи концерт на класична музика.

Концертот е во организација на националната уста нова Центар за култура „Ацо Шопов, а на истиот дела од класичната музика ќе изведе триото Ванчо Аревски-флејта, Игор Бакревски-кларинет и Марија Вршкова-пијано.

Задутре, 1 октомври, НУЦК „Ацо Шопов“ ќе гостува на фестивалот: Театар комедија во Куманово каде ќе ја се претстави со комедијата ЈЗУ „Европа“

Постави коментар

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе