ШТИП: Клиничка болница после децении со сопствени пари купи ново возило за потребите на пациентите

Штип, 06.04.2022

Клиничка болница Штип доби ново болничко возило за потребите на пациентите од регионот.

-Новото болничко возило е веќе дел од возниот парк на нашата Клиничка болница и е ставено во функција. Важно е да се каже дека после децении, болницата купи возилко со сопствени финансиски средства. Би сакал ова возило што помалку да го користиме, рече др. Ален Георгијев на промоцијата на возилото.

277821251_342909907817909_4593511468192732876_n

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе