Веле Митаноски за оние кои сеуште се палат на национализмот

Охрид, 29.07.2017

За тие што сеуште се палат на национализам, за кумановскиот војник Ивица Дачиќ и за “патриотски масната” хонорарка – Ачковска, од “втората Софија” на Балканите!?

Душан Ковачевиќ: “Нема Србија децу за нови рат”!

Србија, после сите страдања во 20. век и шесте војни, повеќе нема народ и деца за седма војна, зашто таа нова војна ќе биде крај за оваа земја! Во рамките на нашиот внатрешен дијалог, ние мораме да предложиме решение како компромис помеѓу српската и албанската страна кој ќе не не донесе до платформа во која никој нема да се чувствува како голем губитник. Верувам дека оној што сака да постане голем добитник, нема да добие ништо, ќе изгуби се! Секој тежок и долготраен разговор е подобар од било каква војна!(Академик Душан Ковачевиќ, еден од најзначајните српски интелектуалаци).

(Ова, и по повод Договорот за добрососедство со Бугарија, нека го прочитаат и нашите запаленковците – лажни патриоти, финансиски, масно потплатени мешетари, од ковот на Виолета Ачковска, родена во Велгошти – “втората Софија” на Балканите!!!

Фејсбук статус на Веле Митаноски

 

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе