Категорија на прелистување

Македонија

Со пушки, пиштоли, инспекција и полиција оризот некако се посеа

Кочани, 23.05.2017 Незадоволни од фактот дека наместо 5.000 ќе мора да засејуваат само 3.00 хектари под ориз, дел од земјоделците од оризовата кочанска котлина решија сами да си ја…
Повеќе ...

Промовирана книгата „Приказна за старатa дама“ од д-р Даница Фичорска

Штип, 22.05.2017 „Приказна за старата дама“ е раритетна книга по својата наративност, по начинот на кој се опишани стотината ликови и нивните судбини, по тоа дека таа може да легне…
Повеќе ...

Вечни волонтери

Виница, 22.05.2017 Колку посиромашен народ, толку подобро се владее. Велат од дома подобро нема. Чекај, а која дома? За многумина мои врсници добро решение беше да избегаат…
Повеќе ...

Не се сакалдисвајте Мирка ќе преживее, притисокот и е добар, а и во вените и тече СДСМ-овска крв!?

Вистинска е штета што јас и Мирка не се родивме пред војната, туку "след војната"!? Ќе беме најголеми "шумкари", партизани де! Јас од "славна и борбена" Дебрца, таа дел од мебелот…
Повеќе ...

Героооооо, остави му го на Хорхета фикусот, ич – ебаната е од Ила и од Бузлета!?

Охрид, 18.05.2017 Едно време кога и јас се рашетував по владините одаи, ме задолжи Шефот, да му организирам ноќни сеанси-разговори со врвни експерти, или дејци – од разни…
Повеќе ...

До Зоран Заев: Има страдања кои значат победа – сега сите дома, без чалам, салви и провокации!

 Охрид, 17.05.2017 За разлика од многумина, колеги, колешки, водители и АНАЛИТИЧАРИ, јас ја поддржував намерата - Заев да оди кај, за мене, одавна непостоечкиот претседател, во ликот…
Повеќе ...

Снаата на пратеничката Митовска поставена за в.д директор на СОУ “Ѓорче Петров”1

Крива Паланка, 17.05.2017 За време на владеењето на ВМРО-ДПМНЕ, се вработија скоро сите членови на потесната фамилија на Митовска, некои од нив добија високи раководни позиции, а…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе