Категорија на прелистување

Вести

ШTИП: Ученици од четири основни училишта ќе се здобијат со знаења за врсничко насилство во кампањата…

Штип, 29.01.2024 Основните училишта во Штип, „Ванчо Прќе“,„Тошо Арсов“, „Гоце Делчев“ и „Димитар Влахов“ се приклучуваат на „Крени глас против врсничкото насилство“, општествено…
Повеќе ...

ШТИП: Сарачи Ндерим од Косово победник на Шаховскиот турнир „Штип-Опен 2024“, пет шахисти од Србија…

Штип, 29.01.2024 Вчера во Штип, во хотелот „Изгрев“ се одржа првиот Меѓународен турнир во забрзан шах „Штип – Опен 2024“ во организација на ШК „Нов Напредок“. Турнирот имаше…
Повеќе ...

Рудник САСА Продолжува со поддршката за одржливост на рибниот фонд на езерото Калиманци

Македонска Каменица, 23.01.2024  Благодарение на тековната финансиска поддршка што ја обезбедува Рудник САСА, Здружението на риболовци – Спортски клуб „Шаран“ набави дополнителна…
Повеќе ...

ВИНИЦА: Противпожарно возило – донација од ДПП од општина Пуцонци, Република Словенија

Виница, 21.01.2024 Територијалната противпожарна единица од Виница го збогати својот возен парк  со уште едно специјализирано возило. Возилотое  донација од своите колеги од…
Повеќе ...

По долго време во Штип се организира меѓународен  шаховски турнир „Штип-Опен 2024“

Штип, 12.01.2024 Повеќе години Штип беше престолнина на шахот кога во овој регионален центар се одржуваше интернационалниот шаховски турнир „8 Номеври“ на кој учествуваа и дел од…
Повеќе ...

ЗДРАВСТВОТО ЗАГЛАВЕНО ВО ЕТНИЧКО-ПАРТИСКИ КЛУЧЕВИ – КАЛАУЗИ!

Порталот на Бранко Геровски, Инфо Плус, ја разбрани јавноста, со информацијата, како што се наведува, поткрепена од анонимен извор на Министерството за здравство, дека, овој ресор “…
Повеќе ...

Рудник САСА донира нов рендген апарат на Здравствената станица во Македонска Каменица

Македонска Каменица 03.01.2024 Во рамки на својата континуирана поддршка на локалната заедница, Рудник САСА и групацијата Центар Азија Металс донесоа одлука за реализација на…
Повеќе ...

ДЕЛЧЕВО со проект за собирање отпадна електрична и електронска опрема од домаќинствата

Делчево, 02.01.2024 Општина Делчево во партнерство со Нула отпад и ЈКП „Брегалница“ организираат еколошки проект за собирање отпадна електрична и електронска опрема од домаќинствата.…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе