Имам 41 и уживам во животот! Зошто да не?!

Шарлиз Терон е една од најатрактивните жени во Холивуд и еден од најголемите поборници против политиката на филмската индустрија да вработува млади актерки.

-Дојде време жените да сфатат дека тоа како изгледаме однадвор не е најважно и дека не е точно дека стануваме безвредни како што старееме, Сега кога имам 41, работам многу повеќе од кога имав 20 години и уште повеќе уживам во тоа. Сите жени кои ги знам го велат тоа и затоа е време да престанеме со тоа клише.

Сепак, актерката потенцира дека проблемот што го има Холивуд со постарите актерки и потценувањето на нивниот труд, е нешто што во суштина зазема поголеми размери.

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе