Ознака на прелистување

брана

Започнато е превентивно испуштање на вода од браната Калиманци

Штип, 17.06.2023 Пред околу два часа од ЦУК известија дека постои опасност ноќва да прелие браната Калиманци, а вработените во хидросистемот Брегалница веќе започнаа со превентивно…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе