„Летопис на духовната пчела“: Обимен труд за македонскиот опстој на Кире Цирески-Кико

Со благослов, во однос на самиот чин и содржината, од страна на неговото високопреосвештенство, митрополитот Дебарско-кичевски, Плаошко-струшки и администратор на…
Повеќе ...

И за Ротшилд Фондацијата, “Светскиот хуманизам е незамислив” без балканскиот Ерусалим “Охрид е…

– “Без Охрид, не може да се замисли светскиот хуманизам”, пишува, во име на Ротшилд Фондацијата, Фредефрик Фапани (Frédéric Fappani von Lotringen), претседател на Фондацијта…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе