Категорија на прелистување

Македонија

ПОПГМ : ЛАЖНИ  АНКЕТАРИ  ВО ИНВАЗИЈА НА ПЕНЗИОНЕРСКИТЕ СЕМЕЈСТВА  ВО  СКОПСКА КИСЕЛА  ВОДА

Скопје, 26. 11.2016   Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија објави дека се појавиле лажни анкетари кои ги посетуваат домовите на пензионерите во скопската општина…
Повеќе ...

Сведоштво на вработена во болницата за смртта на родилката во Штип – Кога ја донесоа болницата…

Мактел доби ШОКАНТНО сведоштво за смрртна на 26 годипната жена, која во понеделникот заедно со нејзиното бебе, почина во болницата во Штип. Практично болницата била празна, докторите…
Повеќе ...

63 села на истокот секоја година посиромашни секое за по милион евра

Кочани, 25.11.2016 Убави села во убавата виничко-кочанска и штипско-овчеполска котлина секоја година губат огромни суми пари поради неспособноста на оваа власта профитабилно да го…
Повеќе ...

Во штипските училишта на родителите им бил делен пропаганден материјал

24.11.2016 Без ниту тронка срам, владеачката ВМРО ДПМНЕ продолжува со грубо кршење на изборниот закон. Партиски послушници на  ВМРО ДПМНЕ, вработени во  основните училишта, чија…
Повеќе ...

Мала група пребогати, средна класа нема, сиромашните на колена

Штип, 24.11.2016 „Во Македонија денес се живее најлошо. Државата е узурпирана од една политичка структура, од фамилија. Политиката на ВМРО ДПМНЕ е прочитана-една мала група енормно…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе