Категорија на прелистување

Македонија

ДЕЛЧЕВО: Салата во спомен домот АСНОМ со нов лик, министерката за култура во посета на културниот…

Делчево, 22.12.2023 Новиот лик на култното место за културата во Делчево, салата во Спомен-дом АСНОМ, резултат од реализацијата на проектот поддржан преку Програмата за користење…
Повеќе ...

Беровскиот градоначалник Пекевски се извини за несоодветните пакети со облека  за основци и ги врати…

Берово, 21.12.2023 Агенцијата за управување со одземен имот на ученици од ООУ „Дедо Иљо Малешевски“-Берово им додели паќети со облека кои, тоа се покажа кога пакетите беа отворени,…
Повеќе ...

РУДНИК САСА го започна едукативниот дел од проектот „Отвори очи и со памет! Во сообраќајот не си…

Македонска Каменица, 21.12.2023 Со презентација за учениците од основното и од средното училиште во Македонска Каменица, на возраст од 14 до 18 години, започна реализацијата на…
Повеќе ...

Мајка го оставила бебето само во количка, минувачи пријавиле на полицијата

Полицијата во Скопје имала невообичаена интервенција вчера, откако минувачи пријавиле дека е откриена количка со бебе во неа, покрај која немало никој. Како што соопшти МВР, во 14:40…
Повеќе ...

ШТИП: Саксофонот на маестро Панче од Велес им го разубави денот на штипјани

Штип, 20.12.2023 На штипскиот плоштад „Слобода“, преку целиот денешен сончев ден, маестро Панче од Велсес, со музиката од својот саксофон им го разубавуваше денот на штипјани. На…
Повеќе ...

М.КАМЕНИЦА-ДЕЛЧЕВО: Два града со два преубави културни настани во четврток кои привлекуваат внимание

Делчево, 19.12.2023 Жителите на рударска Македонска Каменица и на Делчево кои ја сакаат културата и уметноста во четврток (21 о.м.) ќе имаат можност за посебно уживање на два одвоени…
Повеќе ...

ШТИП од идниот петок ќе гради полузатворен градски пазар

Штип, 15.12.2023 Од идниот петок сите тезги на Градскиот пазар во Штип ќе бидат сместени во долниот, покриен дел на пазарот за да може да се започне со реализација на проектот за…
Повеќе ...

МАКЕДОНСКА КАМЕНИЦА: Доделени признанијата во рамките на фестивалот „Јаков од Камена Река“

Македонска Каменица, 15.12.2023 Синоќа, во КИЦ „Романска“ во Македонска Каменица, се одржа првиот фестивал во чест на Јаков од Камена река. Јаков бил македонски свештеник и писател…
Повеќе ...

KOЧАНИ: Општата болница добива компјутерска томографија

Кочани, 14.12.2023 Општата болница со проширена дејност од Кочани обезбеди опрема за компјутерска томографија, чие инсталирање е во тек и се очекува по соодветните тестирања и…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе