БОЧВАРСКИ: Четири конфекции шијат заштитни маски

Штип, 20.03.2020 Штипскиот градоначалник Благој Бочварски денес на својот фб.профил објави дека бил во посета на две текстилни фабрики.-Бев во две текстилни фабрики лично да се…
Повеќе ...

Во петок во Свети Николе ќе се доделуваат Источните оскари

Штип, 14.03.2017 Новинарите од регионалниот центар „Исток“ во состав на ЗНМ, во петок навечер, во 19 часот, во ресторанот „Москва“ во Свети Николе кој е во состав на Универзитетот…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе