Категорија на прелистување

Балкан

Ветераните од одбраната и безбедноста на Македонија и Албанија – пример за добрососедска соработка и…

Тирана, 17. Ноември - Ветераните од одбраната и безбеноста на Република Македонија, за општините Охрид, Струга и  Дебрца, го искористија викендов за посета на своите колеги и…
Повеќе ...

БЕЛГРАД: Утре „Сатира фест 2018“ , учествуваат и Ѓоргијоски и Долински

Белград, 09.10.2018 Утре во Белград ќе се одржи Меѓународниот фестивал на сатира „Сатира фест 2018“. Фестивалот ќе биде отворен во19,30 часот во Задужбина Илија М. Коларац.…
Повеќе ...

ПАГ: Уметничка колонија во знак на македонските уметници

Паг, 12.06.2018 Во местото Повљана, на островот Паг, Хрватска, заврши Мегународната уметничка  колонија “Ријеч у камену” (“Збор во каменот”), на која, во ликовниот дел - со изложба и…
Повеќе ...

СДСМ: Вистината за криминалиите на Илчо Захариев и на ВМРО ДПМНЕ на виделина

Штип, 04.04.2018 Социјалдемократскиот сојуз на Македонија, Општинска организација Штип, денес, на прес конференција се огласи во однос на кривичната пријава која ја поднесе СВР Штип…
Повеќе ...

ПОПСКИ СКАНДАЛ ВО СРБИЈА: ПОП ВО СВЕШТЕНИЧКА И ВЕРОУЧИТЕЛ ВО ЖЕНСКА ОБЛЕКА ФАТЕНИ СО КУП ДРОГА

Белград, 01.03.2018 Како што пишува белградски Блиц, во Пожега се случил невиден досега скандал. Тамошниот поп е фатен со товар дрога, а граѓаните биле шокирани од сознанието дека…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе