Категорија на прелистување

Регион

ПРИОРИТЕТ НИ Е ИЗГРАДБА НА ФИЛТЕР СТАНИЦА НА ХИДРОАКУМУЛАЦИЈАТА ЛОШАНА

ИНТЕРВЈУ: ГОРАН ТРАЈКОВСКИ, ГРАДОНАЧАЛНИК НА ДЕЛЧЕВО Делчево, 19.02.2018 Нашиот портал istokpress.mk ќе направи интервјуа со сите градоначалници од источниот регион. Овој проект…
Повеќе ...

КОЧАНИ: Архитекти и градежници разговараа за поубав град

По иницијатива на градоначалникот Николчо Илијев, денеска во Општина Кочани се одржа стручна дебата со архитекти и градежници од Кочани, на која беа отворени клучни прашања во врска со…
Повеќе ...

Девојче со посебни потреби од Радовиш: имам желба да не се затвори Бучим, таткоми да не остане без…

Радовиш, 12.02.2018 Денес беше еден од најубавите денови во животот на лицата со посебни потреби во установата „Порака“ во Радовиш. Како и секоја година на овој ден тие беа посетени…
Повеќе ...

100 ДЕНА НА БОЧВАРСКИ: Гасификација, Брана на Отиња, Детска градинка, поевтина вода…

Штип, 12.02.2018 „Ги започнавме процесите за гасификација на Штип каде сме чекор поблизу, обезбедивме 10 милиони денари за допроектирање на браната на Отиња, после 30 години пролетва…
Повеќе ...

Патот Истибани – Македонска Каменица „плаче“ за долгорочно решение

Македонска Каменица, 11.02.2018 Секоја зима сликата се повторува. Делницата Истибани-Македонска Каменица како дел од важната сообраќајница која од Кочани води кон рударскиот град,…
Повеќе ...

Штип го укина платениот паркинг во Автокоманда и на други места

Штип, 06.02.2018 Во една од „најживите“ штипски урбани заедница Автокоманда од денес нема да се наплатува паркингот. И во централното градско подрачје на улиците „Љубен Иванов“ и…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе