Категорија на прелистување

Регион

И во сушно за весниците време се покажа нивната вредност

Штип, 02.02.2018 Денес во НУ Универзитетска библиотека „Гоце Делчев“ во Штип беше промовирана библиографијата под наслов „Штип и штипјани во дневните весници и списанија во 2017…
Повеќе ...

Mинистерот Николовски даде нова надеж дека браната на Отиња ќе ја биде

Штип, 01.02.2018 Изградба на брана на река Отиња е проект кој со консензус е прифатен од политичките репрезенти на Штип, а тоа е проект кој претставува и повеќедецениска желба на…
Повеќе ...

Кочани ќе изврши дислокација на проблематичниот Градски пазар

Кочани, 01.02.2018 Она кое за Штип е петок, а за Виница среда тоа за Кочани е – четврток. Пазарен ден. Ден преполн со народ. Продавачи, купувачи, сеирџии, набљудувачи. Кочани си го…
Повеќе ...

Штип дефицитарен, се бараат предлози за имиња на улици

Штип,01.02.2018 Штип на листата за можни имиња на улици има само десет предлози. Во град во кој последниве години се пробиваа улици, се прошируваа населби како Дузлак, Сењак, Баби,…
Повеќе ...

ШТИП: Мултимедијалниот центар ќе го носи името Киро Глигоров

Штипскиот мулдимедијален центар ќе го носи името на првиот претседател на независна Република Македонија – Киро Глигоров. Ова е одлучено на денешната седница на Комисијата за…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе