Категорија на прелистување

Регион

Владата продолжува со поддршка на браната „Речани“

Кочани, 05.04.2018 Министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Љупчо Николовски, при денешната посета на Кочанско, најави продолжување на изградбата на браната Речани.…
Повеќе ...

Афористичката репрезентација на Македонија по шести пат „игра“ во Кочани

Кочани, 17.03.2018 Во петок, во 19 часот, на катот (повисоко ниво од тоа нема) во НУ Дом на културата „Бели мугри“ во Кочани афористичката репрезентација на Македонија, во формација…
Повеќе ...

УЈП во Охрид организираше семинар: “Предизвици и модернизација на даночниот инспекторат”

Лукаревска: Само со навремен увид, надминување на слабостите во работењето и  нови знаења, ќе дојдеме до позитивни промени Охрид, 25 март 2018 - Викендов во Охрид, се одржува семинар…
Повеќе ...

Полковник Добре Вељаноски за вчера одржаната “Езерска средба – Охрид 2018”

Охрид, 25.март 2018 Зружение   на ветерани  од одбраната и безбедноста на Република Македонија СООПШТЕНИЕ ДО МЕДИУМИ:  Прославата на скромниот јубилеј, покровителот и…
Повеќе ...

АМАНЕТОТ НА КОНЕСКИ: ЈАЗИКОТ НИ Е ПОСЛЕДНАТА ТАТКОВИНА!

Се пробудија, недоносените чеда на прататкото Блаже Коневски - МАНУ-ците крај матен Вардар! На неколку дена, пред доагањето на “тешкашот” Коцијас од Атина, се пробудија недоносените…
Повеќе ...

Швајцарската амбасадорка во работна посета на Кочани

Кочани, 23.03.2018 Швајцарската амбасадорка Сибиле Сутер Тејада вчера престојуваше во Кочани, град во кој КЈП „Водовод“, на Светскиот ден на водите, одбележа половина век постоење.…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе