Категорија на прелистување

Регион

Захариев побара 1.000 денари од Советодавна граѓанска група!

Штипскиот градоначалник Илчо Захариев побарал 1.000 денари од Советодавна граѓанска група (СГГ) за таа да може да користи сала во зградата на општината! „Ние сме граѓанска,…
Повеќе ...

Берово помеѓу очајот од иселувањето и надежта во туризмот

Саботен ден во Берово. Сонцето го милува убавиот плоштад во малиот град. Пладне е, а на овој култен малешевски простор исполнет со десеттина кафулиња нема повеќе од десеттина лица.
Повеќе ...

Захариев не даде одговор на модерните робови од Отиња

На трибина на владеачката партија ВМРО ДПМНЕ одржа лани летото во Штип, во Центарот за култура „Ацо Шопов“, присутните, речиси целокупното раководство на оваа партија,  добија можност…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе