Во четврток во Свети Николе настап на врвни Руски солистки

Свети Николе, 03.04.2017 Првокласниот културен настан е по повод 12 април, Денот на полетувањето на човекот во вселената, а тој човек беше Јуриј Гагарин Првокласен концерт…
Повеќе ...

Ќе влезат ли инспекциите во „Зона Трико“ и во „Кадоро Око“?

Штип, 03.04.2017 Упатен е јавен и гласен сигнал дека на работниците од текстилната и кожарската индустрија им е потребна сериозна правна поддршка за оставрување на нивните со закон…
Повеќе ...

Во Виница бунт против газдата кој исплаќаше плата од само 1 денар!

Виница, 02.04.2017 Не е јасно зашто на работниците им требаше цела година да се побунат, да кажат дека кај нас има „газди“ кои работниците ги третираат како робови, да ги покажат…
Повеќе ...

Во Кочани вечер на Македонскиот афоризам, Во Делчево промоција на на книга „Жени афористичарки на…

 Кочани, 31.03.2017 Истакнатитот сатиричар Љупчо Силјановски е добитник на признанието за трајни вредности во македонската афористика Вечеррва, во 19 часот, во Домот на…
Повеќе ...

Колкава е разликата (во метри), помегу “тврдокорниот народ” и собраниската капија!?

(Или: Колкава е разликата (во милиметри) мегу  мекотелните Климовци и климоглавците!?) Кога еден поранешен претседател на Собранието, ќе плукне по лебот што таму го вадел за себе и…
Повеќе ...

Бизнис партнерот на Арсенчо, фирмата Кадоро ОТТО продолжува да манипулира со работниците?!

K рива Паланка, 30.03.2017 На средбата со работниците кај Алексовски можеше да се забележи негрижата но и глумата на градоначалникот, кој ги прашуваше работниците каде се газдите…
Повеќе ...

Заев на распетие: Колку повеќе го поттурнува Брисел,толку повеќе го растргнува Москва!?

Охрид, 28.03.2017  (Она што му е дозволено на Јупитер, не му е дозволено на волот:Quod licet Jovi non licet bovi)   "Мислим да су веома забринути, и то бих могао да…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе