Светиниколчани се запознаа со посебните жени од својот крај

Свети Николе, 13.04.2017 На отворањето на изложбата присуствуваа и голем број роднини на жените кои беа претставени на синоќешниот убав настан. Во преубав амбиент, во Музејот на…
Повеќе ...

Актива гради обиколница која му помага на индустриски Штип

Штип, 11.04.2017 Обиколницата ќе биде готова до крајот на летото, ќе биде долга еден километар, а на реката Брегалница ќе има челичен мост долг 60 а широк 7 метри Пат во должина…
Повеќе ...

Ирма Гогова – победник на првото издание на Талент шоуто Ohrid SUPERSTAR

Oхрид, 10.04.2017 Носители на проектот се Супер радио, една од првите комерцијални и водечката локална радио станица во земјата, која слави 25 години постоење и охридските „Тамаро“…
Повеќе ...

“Зборот си е збор-за 30 месеци ќе имаме затворен пливачки базен”!

На 12 ноември 2015 во Охрид, во присуство и со говор на тогашниот премиер и лидер на ВМРО ДПМНЕ, беше ставен камен темелник и започна изградбата на новиот капитален објект – затворен…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе