Категорија на прелистување

Насловни

Featured posts

РУНТЕВА: За три години 430 милиони евра за земјоделците

Штип, 01.07.2020 Ленче Рунтева од Комисијата за земјоделство при СДСМ Штип на денешната прес конференција истакна дека во последните три години како поддршка на земјоделцитеа им се…
Повеќе ...

ШТИП: Затворање на пазарот, патроли низ градот, забрането Четр’се…

Штип, 18.03.2020 Во петок Штип нема да го има својот градски пазар, СВР Штип ќе продолжи со зголемени патроли на сите јавно-прометни површини во текот на попладневните часови, на…
Повеќе ...

САСА: Новогодишен бонус за вработените, пакетчиња за сите деца, пакети за социјално ранливите…

Македонска Каменица, 02.01.2020 Рудникот САСА продолжува да ја испишува преубавата приказна за својата општествена одговорност. И оваа година рудникот кој е на трето место меѓу…
Повеќе ...

ШТИП: Што беше, и дали тоа што е денес е подобро од тоа што беше?

Штип, 20.03.2019 На увид на штипјани им даваме две фотографии. Првата е оде пред доаѓањето на Илчо Захариев за градоначалник, втората е дел од неговите “градителски подвизи“ во Штип.…
Повеќе ...

ШТИП: Орденот „Свети Никола“ за генерал Стојанче Ангелов

Штип, 18.12.2018 Штипскиот градоначалник Благој Бочварски денес, на прес средба со новинарите, го објави добитникот на орденот „Свети Никола“ и добитницитре на посебните признанија…
Повеќе ...

Бочварски со телеграма до сплитскиот градоначалник по повод смртта на Оливер Драгоевиќ

Штип, 31.07.2018 Градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски, упати телеграма со сочувство за смртта на музичарот Оливер Драгојевиќ до градоначалникот на збратимената oпштина…
Повеќе ...

ИСТОЧЕН РЕГИОН: Општините согласни за регионален третман на комарците и на кучињата скитници

Штип, 26.07.2018 Советот за развој на Источниотплански регион на шестата седница што се одржа во Берово донесе заклучоци за регионален пристап во третирањето на на комарците и на…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе