Категорија на прелистување

Култура

Штипјанката Афродита Николова  на светски поетски подиуми

Штипјанката  Афродита Николова од Штип, која пред неколку години ја доби Гејтс Кембриџ стипендијата, на почетокот од месецов учествуваше на меѓународниот фестивал за…
Повеќе ...

МАРУША – 91 ГОДИНА ПОТОА

Деновиве, со промоцијата на книгата „Маруша вратена дома“ од Лилјана Мазова, театарска критичарка и публицистка, се реши долгогодишната енигма за овој драмски текст за кој се…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе