Категорија на прелистување

Македонија

Делчево на посебен начин го одбележа Денот на ослободувањето

Делчево, 08.09.2017 Со полагање венци на споменикот на паднатите борци од НОБ, со свечен коктел приреден од градоначалникот Дарко Шехтански, со големо оро на кое се фатија стотина…
Повеќе ...

Бочварски подели 110 книшки на нови членови на СДСМ

Штип, 08.09.2017 Новите, млади социјалдемократи се убедени дека по 15 октомври Штип ќе го добие најдобриот градоначалник со кој градот и општината ќе ги испишат најдобрите страници…
Повеќе ...

Партијата на пензионерите синоќа во Охрид ја отвори првата Канцеларија, надвор од Скопје

Охрид, 7. септември. - Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија (ПОПГМ), синоќа, со пригоден коктел и пријателско дружење, ја отвори првата своја канцеларија надвор од…
Повеќе ...

Со благослов на ДПМНЕ Штип оди на референдум за бегалците!

Штип, 05.09.2017 СДСМ обвини за вмровска манипулација со граѓаните на Штип, претседателот на Советот Влатко Миташев забележа дека народот не може да се манипулира но и додаде дека…
Повеќе ...

Во Струга заврши “Летната школа: Студии за глобална безбедност”

Струга, 3. септември 2017 Викендов во Струга заврши “Летната школа: Студии за глобална безбедност”, што, во организација на “Евро-Балкан” од  Скопје и УШАК универзитетот од Турција,…
Повеќе ...

Бомба на СДСМ во Македонска Каменица: Жена за градоначалник во машко место!

Македонска Каменица, 03.09.2017 Соња Стаменкова (49), дипломиран психолог и психотерапевт, е кандидатот на социјалдемократите за градоначалник на рударска општина која се смета за…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе