Категорија на прелистување

Македонија

63 села на истокот секоја година посиромашни секое за по милион евра

Кочани, 25.11.2016 Убави села во убавата виничко-кочанска и штипско-овчеполска котлина секоја година губат огромни суми пари поради неспособноста на оваа власта профитабилно да го…
Повеќе ...

Во штипските училишта на родителите им бил делен пропаганден материјал

24.11.2016 Без ниту тронка срам, владеачката ВМРО ДПМНЕ продолжува со грубо кршење на изборниот закон. Партиски послушници на  ВМРО ДПМНЕ, вработени во  основните училишта, чија…
Повеќе ...

Мала група пребогати, средна класа нема, сиромашните на колена

Штип, 24.11.2016 „Во Македонија денес се живее најлошо. Државата е узурпирана од една политичка структура, од фамилија. Политиката на ВМРО ДПМНЕ е прочитана-една мала група енормно…
Повеќе ...

МИЛОШЕВ И БОЧВАРСКИ: ЌЕ ГИ ОСЛОБОДИМЕ МЕДИУМИТЕ ОД ПАРТИСКИТЕ СТЕГИ

Штип, 21.11.2016 Денес е светскиот ден на телевизијата, а по тој повод Владимир Милошев и Благој Бочварски, кандидати за пратеници од здружената опозиција на чело со СДСМ…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе