Категорија на прелистување

Македонија

МИЛОШЕВ И БОЧВАРСКИ: ЌЕ ГИ ОСЛОБОДИМЕ МЕДИУМИТЕ ОД ПАРТИСКИТЕ СТЕГИ

Штип, 21.11.2016 Денес е светскиот ден на телевизијата, а по тој повод Владимир Милошев и Благој Бочварски, кандидати за пратеници од здружената опозиција на чело со СДСМ…
Повеќе ...

Тргна возот, Ангел Бојаџиев заработи кривична пријава

Штипскиот СВР денес поднесе кривична пријава против А.Б.(42) и З.Б.(37) двајцата од Штип поради постоење на основано сомнение за сторени кривични дела  „бесправно градење“ и …
Повеќе ...

Одбележана годишница од смртта на Љупчо Арсов, Захариев го игнорираше настанот

Претставници на боречката организација, на политичките партии СДСМ, ВМРО ДПМНЕ и на Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија (ПОГПМ) како и граѓани, денес…
Повеќе ...

Захариев не даде одговор на модерните робови од Отиња

На трибина на владеачката партија ВМРО ДПМНЕ одржа лани летото во Штип, во Центарот за култура „Ацо Шопов“, присутните, речиси целокупното раководство на оваа партија,  добија можност…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе