Категорија на прелистување

Македонија

МИЛОШЕВ И БОЧВАРСКИ: ЌЕ ГИ ОСЛОБОДИМЕ МЕДИУМИТЕ ОД ПАРТИСКИТЕ СТЕГИ

Штип, 21.11.2016 Денес е светскиот ден на телевизијата, а по тој повод Владимир Милошев и Благој Бочварски, кандидати за пратеници од здружената опозиција на чело со СДСМ…
Повеќе ...

Тргна возот, Ангел Бојаџиев заработи кривична пријава

Штипскиот СВР денес поднесе кривична пријава против А.Б.(42) и З.Б.(37) двајцата од Штип поради постоење на основано сомнение за сторени кривични дела  „бесправно градење“ и …
Повеќе ...

Одбележана годишница од смртта на Љупчо Арсов, Захариев го игнорираше настанот

Претставници на боречката организација, на политичките партии СДСМ, ВМРО ДПМНЕ и на Партијата на обединети пензионери и граѓани на Македонија (ПОГПМ) како и граѓани, денес…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе