Категорија на прелистување

Регион

Голема сообраќајна гужва кај мостот Брилијант, се чекаше половина час

Штип, 27.04.2017 Треба да се знае дека во времето од 13 до 13,45 часот, секој работен ден, во овој дел од центарот на Штип постојано има сообраќајни проблеми, а сообраќајна…
Повеќе ...

Во Кочани вечер на Македонскиот афоризам, Во Делчево промоција на на книга „Жени афористичарки на…

 Кочани, 31.03.2017 Истакнатитот сатиричар Љупчо Силјановски е добитник на признанието за трајни вредности во македонската афористика Вечеррва, во 19 часот, во Домот на…
Повеќе ...

На штипскиот „Исар“ илјаден народ го одбележа „Четрсе“

Штип, 22.03.2017 Оние кои не се во брак последното од 40-тре камчиња си го понесоа дома за да го сонуваат својот иден брачен партнер...Над 200 гимназијалци во еколошка акција ги…
Повеќе ...

Во Кочани изгоре маж, за идентитетот ќе се прави днк анализа

Кочани, 09.03.2017 Иако се смета дека изгореното лице е 62 годишен маж кој живеел во пеплосаната барака, а кој имал многу проблематично поведение, вистината ќе се знае по…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе