Категорија на прелистување

Регион

Администрацијата во Штип си ја летна од работа, други службеници и странки се тресат во ледарникот

 Штип, 11.01.2017 Откако се „преработија“ вработените во штипската општинска администрација точно на пладне  си ја летнаа дома. По наредба на градоначалникот парното е исклучено,…
Повеќе ...

Жан Митрев и граѓани со големо срце ќе и помогнат на полјаќињата Јустина

Берово, 24 деќември, 2016 Трогателната приказна за 45 годишната полјаќиња Јустина Мадевска, која со сопругот Славе живее во беровското село Русиново, а која се бори со немаштијата…
Повеќе ...

Новогодишен концерт во Виена и во Свети Николе

Свети Николе, 24 дкември, 2016 Мандолинскиот оркестар „Свети Николај“ од Свети Николе и годинава, дванаесетти пат по ред, ќе го одржи својот новогодишен концерт во главниот град на…
Повеќе ...

Беровска снаа од Полска, болна и гладна, полeка умира во Русиново

Берово, 22 декемри, 2016 Солзи и очај и молба испратена на лош македонски јазик испраќа  45-годишната Јустина, Пољакиња,мажена за Славе Мадевски од беровско Русиново. Нема македонско…
Повеќе ...

Градскиот хор за радост на штипјани: Брала моми капини Под Московскије вечери

Штип, 21 декември, 2016 Градскиот хор кој функционира при Домот на млади, во пресрет на Новата година вечерва во Домот на млади со почеток во 19 часот ќе одржи Новогодишен концерт на…
Повеќе ...

Илија Димовски излажа, возилата се кршат по дупки како кратери

Штип,19.12.2016 Патот Штип-Велес, кај селото Кадрифаково, е во исклучително лоша состојба иако го поврзува истокот на Македонија со главниот град на државата. Во должина од над…
Повеќе ...

Захариев смета дека бирократијата најмногу го чувала угледот на Штип!?

 Штип, 16.12.2016 Бриократски институции, десеттина вработени во нив, се добитници на годинашното признание – „Свети Никола“ кое од 2009 година се доделува на 19 декември, на…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе