Категорија на прелистување

Свет

Во Австралија судиите не се ослободени од вакцинација

Судот во Викторија како независен од извршната власт, самиот се организира и самиот си носи одлука да одржува судења само кога сите учесници се целосно вакцинирани. Судиите не…
Повеќе ...

Неверојатно откритие: Мистериозни, радиобранови доаѓаат од срцето на Млечниот Пат (Видео)

Мистериозните радиобранови што доаѓаат од срцето на Млечниот Пат ги збунија астрономите. Во овој момент, тие немаат идеја што ги предизвикува, објави Универзитетот во Сиднеј.…
Повеќе ...

Оперативниот систем на „Мајкрософт“, Windows 11 ќе биде достапен на 5 октомври

Компанијата „Мајкрософт“ објави дека најновиот оперативен систем Windows 11 ќе биде достапен за потрошувачите на 5 октомври. Од овој датум, тој ќе може бесплатно да се надградува на…
Повеќе ...

Осумгодишно дете секој ден, на минусни температури пешачи по 10 километри, не сака да пропушти…

Ван Фуман, момче на осумгодишна возраст кое живее во кинеската провинција Јунан, секој ден изминува по десет километри зашто не сака да остане без образование. Посебноста на ова…
Повеќе ...

SpaceX лансира сателит тајна Зума на првиот лет на годината

SpaceX лансираше сателит под тајно кодно име Зума на првиот лет во новата година. Беспилотни сокол ракета полета од Кејп Канаверал, Флорида, во неделата вечер, носејќи сателит кон…
Повеќе ...

Нестор Огинар, потпретседател на МНС: “ Каква Македонија сакаме ?”

Њујорк, 26. јануари 2017 Формирањето на Семакедонскиот национален совет-Македониум, преставува историски одговор од страна на Македонците ширум светот на еден предизвик,на едно…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе