Ознака на прелистување

Охрид

И за Ротшилд Фондацијата, “Светскиот хуманизам е незамислив” без балканскиот Ерусалим “Охрид е…

– “Без Охрид, не може да се замисли светскиот хуманизам”, пишува, во име на Ротшилд Фондацијата, Фредефрик Фапани (Frédéric Fappani von Lotringen), претседател на Фондацијта…
Повеќе ...

Чест секому, на вересија никому: охригани, со сирените од автмобилите, ги “поздравија!” балканските…

Добра вест е што изминативе два дена, на “Преспа форумот за дијалог” (ПФД), кој се одржува во градот Струга, а во слободните активности и сместувањето и во Охрид, дојдоа високи…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе