Категорија на прелистување

Колумни

Македонија се брани со соработка и разбирање, никако со исклучивост!

(Настанот не го прават настан звучните имиња на асоцијациите и личностите, туку пораките и намерите!) Викендов во Охрид, се одржа средба, другарување, спортување, заеднички ручек и…
Повеќе ...

“Антитираниска платформа” до ТВ 24 и ТВ Телма!?

Најдобронамерно, колегијално и само од професионални причини со “Антитираниска декларација”, се обраќам до уредништвата на ТВ 24: Ако правите дебата, или барем дијалог, не каните…
Повеќе ...

Влада по тиранска, или по тиран(иј)ска платформа: Прашање е сега!?

Пратеникот Илија Димоски, по втор пат, ме почести со јавна дописка:  Веле бе, пријателе, си запнал по десет статуси на ден да пишуваш за да дочекаш да видиш влада составена со…
Повеќе ...

„Со кроце, со арно и со малку со ќотек”: На Груевски не му помага ниту политичката генетика!?

Охрид, 21.01.2017 "Малку со арно, малку со ќотек", беше девизата на ресенчанецот, од старото, "изворното" ВМРО, кој стигна до највисоките политички функции на царска Балгарија!?…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе