Категорија на прелистување

Колумни

До СДСМ: Бидете енергични, демонтирајте ги лагите на вемерето

Скопје, 01.08.2017 На мојата партија СДСМ најискрено и препорачувам внимателно да ги следи чекорите на Грујо и неговата банда. Вака се изгледа наивно безопасно минливо за да си…
Повеќе ...

Поздрав до Влада до премиерот Зоран Заев и до Министрите

Скопје, 31.07.2017 Не бацувајте рака на Попови...погрешно ви е тоа... една причина за тоа е дека поповите не даваат на народот туку земаат од него... друга причина е дека токму они…
Повеќе ...

“Иреални сказни” од реалниот живот: Груевски го трча последниот, претсмртен, политички круг!?

Ништо не е случајно под сводот небесен. Одамна сум напишал дека некоја космичка сила, таму горе, ги посложува коцките – овде долу. Зарем е случајно тоа што, во моментот кога Ленче и…
Повеќе ...

“Спартанки” збор: Заев со штитот, или на штитот!? (Анамнеза, или (НЕ)амнезија – прашање е сега!?)

Ако е точно она што ми го поткажува моето “врапче”, истото она, кое до часови го предвиде моментот на (не)предавањето на мандатот на Заев, од страна на Хорхета, тврдокорно –…
Повеќе ...

Oд „глаата“ си патиме

Виница, 08.05.2017 Секојдневно мечтаам за демократска и праведна Македонија без насилство, но засега тоа е само мој сон. Постојано се трудам да почитувам туѓи мислења. Да…
Повеќе ...

Колкава е разликата (во метри), помегу “тврдокорниот народ” и собраниската капија!?

(Или: Колкава е разликата (во милиметри) мегу  мекотелните Климовци и климоглавците!?) Кога еден поранешен претседател на Собранието, ќе плукне по лебот што таму го вадел за себе и…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе