Категорија на прелистување

Македонија

Мега-афера: Аргировски “купувал” слобода, пазарејќи се со власта, на сметка на…

Скопје, 16.02.2017 Претседателот на Сојузот на здруженијата на пензионерите на Македонија, Драги Аргировски, е под кривичен прогон уште од 2014 година, за сторено кривично дело…
Повеќе ...

Колев, бугаринот од Штип ги поучува штипјани на цивилизациско однесување

Штип, 15.02.2017 Убав, јавен одговор Колев доби само од Влатко Миташев, претседател на Советот на општина Штип кој го повика авторот на дописот да се поклони пред плочата која ја…
Повеќе ...

Kочанскиот градоначалник со јавен отчет за сработеното

Кочани, 13.02.2017 Ратко Димитровски, градоначалник на општина Кочани, денес даде јавен отчет за сработеното во неговиот втор градоначалнички мандат. Отечетот го донесуваме во…
Повеќе ...

Виничани дегустираат вино и ракија во чест на Свети Трифун

Виница, 10.02.2017 Со дегустација на вино и ракија започна одбележувањето на традиционалната лозар-овоштарска вечер во Виница во пресрет на празникот Св.Трифун Речиси 4 децении,…
Повеќе ...

Даде ли ЈП „Исар“ 100.000 евра пари на граѓаните на ВМРО ДПМНЕ?

Штип, 09.02.2017 Штипјани, кои со зголемени комунални давачки ја полнат касата на ЈП „Исар“ имаат право да знаат каде одат нивните пари... И Штип се стави во мода. Стана предмет…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе