Категорија на прелистување

Македонија

Груевски има само уште една шанса да се врати во нормалноста и моралноста!

("Во моралноста е најбитно одрекувањето" - Сигмунд Фројд) "Ако сака ВМРО да преживее треба да почне од сопствените редови, па дури после да почне со десоросоизација. Гадна генералка ги…
Повеќе ...

Илија Димовски излажа, возилата се кршат по дупки како кратери

Штип,19.12.2016 Патот Штип-Велес, кај селото Кадрифаково, е во исклучително лоша состојба иако го поврзува истокот на Македонија со главниот град на државата. Во должина од над…
Повеќе ...

ПОПГМ:Аргироски недомаќински и себично троши 122.000 евра годишно

Скопје, 16. декември 2016 Претседателот на СЗПМ Драги Аргировски, во сопствената магла и самобендисаност,  неговите валканици, манипулации и лаги,  не може да ги „испере,, со…
Повеќе ...

Наместо практична настава учениците чистат конци

Штип, Декември, 2016 Учениците од средното текстилно училиште во Штип, кога одат на практична настава во дел од штипските конфекции, не учат ништо практично туку само чистат конци.…
Повеќе ...

Шуплива е клиентилистичката тврдина на Драги Аргировски

Oхрид, декември 14, 2016 Откако претседателот на Сојузот на здруженијата на пензионерите на Македонија Драги Аргировски го потпишаМеморандумот за изборна соработка со лидерот на…
Повеќе ...

Законите на Македонија или законите на вемерето?

Штип, 13.12.2016 Александар Чичаковски, претседател на Државната изборна комисија нема мирен сон. Имено, ноќта пред ДИК да ги соопшти изборните резултати пред порти му се нацртаа…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе