Категорија на прелистување

Регион

Говорел на митинг на опозицијата, останал без работа

Берово, 09.12.2016 Беровецот Драги Аговски, млад човек на 27 години, со сопствен став кон состојбите во државата, се качил на бината за време на митингот на опозициската коалиција…
Повеќе ...

Eкстерно тестирање за наставниците примени во времето на Груевски

Штип, 07.12.2016 Наместо за учениците екстерно тестирање по 11 деќември ќе има за добар дел од наставниците. Тој пат на проверка на знаењето ќе мора да го поминат сите наставници…
Повеќе ...

MИЛОШЕВ: Планот за живот во Македонија ке го излечи тешко заболениот здравствен организам

Штип, 06.12.2016 год Владимир Милошев, претседател на Општинската организација на СДСМ и кандидат за пратени во третата изборна единица, на денешниот прес ја анализираше состојбата…
Повеќе ...

Ромите не сакаат да бидат предмет на политичка корупција поради сиромаштијата

Штип, 06.12.2016 Ромите кои преставуваат околу 5 процентин од вкупната популација во Македонија не се задоволни од односот на државата и нејзините институции кон нив. Не се задоволни…
Повеќе ...

На истокот два моста „здрмани“ од нестручност, штетата 2 милиони евра

Кочани, 30.11.2016 Два моста на реката Брегалница, едниот кој селото Кучичино, во општина Чешиново-Облешево го поврзува со магистралниот пат Штип-Кочани, другиот кај Зрновци кој овој…
Повеќе ...

TВ „Канал плус“ нема гледаност, но Захариев за нула резултат плаќа 20.000 евра

Штип, 30.11.2016 Штипската „Канал плус“ и битолската „ХД ТВ Мега“ кои, според анализата на државната Агенција за медиуми (АВМУ), имаат исклучително мал досег до публиката (речиси…
Повеќе ...

Во штипските училишта на родителите им бил делен пропаганден материјал

24.11.2016 Без ниту тронка срам, владеачката ВМРО ДПМНЕ продолжува со грубо кршење на изборниот закон. Партиски послушници на  ВМРО ДПМНЕ, вработени во  основните училишта, чија…
Повеќе ...

Мала група пребогати, средна класа нема, сиромашните на колена

Штип, 24.11.2016 „Во Македонија денес се живее најлошо. Државата е узурпирана од една политичка структура, од фамилија. Политиката на ВМРО ДПМНЕ е прочитана-една мала група енормно…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе