“Царот” паљурски се премисли: „Доћерао цара до дувара“ !?

"Прецедателот", сепак, се предомислил и “поради новонастаната состојба”, откажал “некои од договорените обврски”, па ќе може да се сретне со Хојт Ји!Лажги со опашки! Па, нели, Ји беше…
Повеќе ...

Народот, уште еднаш, покажа мудрост наспроти лудоста на одредени политичари

Скопје, 29.април 2016 (Исток Прес) - Партијата на обединети пензионери и грагани на Македонија (ПОПГМ), упати јавна благодарност до граганите во земјата, кои, останаа мирни и со…
Повеќе ...

Голема сообраќајна гужва кај мостот Брилијант, се чекаше половина час

Штип, 27.04.2017 Треба да се знае дека во времето од 13 до 13,45 часот, секој работен ден, во овој дел од центарот на Штип постојано има сообраќајни проблеми, а сообраќајна…
Повеќе ...

Научна конференцијa „Меѓународен дијалог: исток-запад“

* Научната конференција, најголема во државава, се одржува на Меѓународниот славјански универзитет „Г.Р.Державин“ во Свети Николе, започнува утре (петок) во 10 часот, а на истата ќе…
Повеќе ...

Терор Македонија

Штип, 26.04.2017 ВМРО ДПМНЕ реши да ги прекрши сите демократски пишани и непишани правила. Се одлучи да ја тероризира државата. Изнаоѓа разни изговори за својата недемократска…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе