Категорија на прелистување

Македонија

Вечер за паметење: новинарите од истокот ги доделени „Источните оскари“

Свети Николе, 19.03.2017 Во преубав амбиент во амфитеатарот на Меѓународниот славјански универзитет „Гаврило Романович Державин“ во Свети Николе, новинарите од регионалниот центар…
Повеќе ...

Во петок во Свети Николе ќе се доделуваат Источните оскари

Штип, 14.03.2017 Новинарите од регионалниот центар „Исток“ во состав на ЗНМ, во петок навечер, во 19 часот, во ресторанот „Москва“ во Свети Николе кој е во состав на Универзитетот…
Повеќе ...

Манасиески, единствен од Македонија на Биеналето во Палермо

Охрид, 13. март 2017  - Манасиески на Биеналето беше застапен со делото "Ти благодариме Мајко за твојот дар", слика масло на платно изработена во 2017 година.  Познатиот ликовен…
Повеќе ...

Ништо од првата инвестиција во индустриската зона во Овчеполието

Свети Николе, 12.03.2017 До септември, 2014 година во првата фабрика во зоната требаше да работат 35 лица, а до овој момент 450, но далеку е денот до пуштањето на „печуркарата“ во…
Повеќе ...

“Дуња е мердевине” (Векот е скала): “Констелацијата” го разобличи Керим!?

Oхрид, 10.03.2017   Пред дипломатијата,  Керим беше асистент на Економскиот факултет во Белград, кај професор д-р Љубиша Адамовиќ, а во тој период беше откриен плагијатот од…
Повеќе ...

Во Кочани изгоре маж, за идентитетот ќе се прави днк анализа

Кочани, 09.03.2017 Иако се смета дека изгореното лице е 62 годишен маж кој живеел во пеплосаната барака, а кој имал многу проблематично поведение, вистината ќе се знае по…
Повеќе ...

Нема договор: Захариев и штипските пожарникари ќе се видат на суд

Штип, 08.03.2017 Најавите дека градоначалникот бил спремен проблемот со парите на пожарникарите да се реши со договор наместо на суд не се остварија. Така се отвори нов штипски…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе