Категорија на прелистување

Македонија

Писмо со 140 потписи против Захариев да добие можност за нов мандат за градоначалник на Штип

Штип, 23.02.2017 Во дописот се наведени сите чистки на видни вмровци во Штип извршени од Захариев. За можни кандидати за градоначалник од оваа партија се споменуваат актуелниот…
Повеќе ...

Ексклузивноста, ја измислија Македонците – ја усовршија Албанците!?

Охрид, 19.02.2017 Фудбалските "уставотворци", најверојатно, тргнале од стравот, дека некој "пропорционално" (што би рекол Села), ќе им го лапне финасискиот колач, доколку…
Повеќе ...

Нека е на арно, ама, сепак, на повидок се нови лица “госпон” Стипе (Месиќ)!?

Охрид, 18.02.2017 Поранешиот хрватски претседател Месиќ, вчера не подучи дека "на Македонија и требаат нови лица во политиката!". Пријателот и афористичар, Ључо Силјаноски,…
Повеќе ...

ЕУ И УСАИД решаваат инфраструктурни потреби во Берово и во Делчево

Берово-Делчево, 17.02.2017  Берово од европските фондови има добиено 5 милиони евра, Делчево решава канализациони проблеми со 3,3 милиони евра, пари добиени од УСАИД. Во рамките…
Повеќе ...

Лас Вегас – нова индустриска зона во Македонска Каменица

Македонска Каменица, 17.02.2017 Луѓето велат дека најголемата „индустриска нова зона“ кај нив е со име Лас Вегас. Поради трите коцкарници и четвртата која е на повидок во…
Повеќе ...

Мега-афера: Аргировски “купувал” слобода, пазарејќи се со власта, на сметка на…

Скопје, 16.02.2017 Претседателот на Сојузот на здруженијата на пензионерите на Македонија, Драги Аргировски, е под кривичен прогон уште од 2014 година, за сторено кривично дело…
Повеќе ...

Колев, бугаринот од Штип ги поучува штипјани на цивилизациско однесување

Штип, 15.02.2017 Убав, јавен одговор Колев доби само од Влатко Миташев, претседател на Советот на општина Штип кој го повика авторот на дописот да се поклони пред плочата која ја…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе