Категорија на прелистување

Македонија

Захариев пратил емисари кај пожарникарите, побарал помирување!

Штип, 06.03.2017 • Денес на средба со пожарникарите во Штип дојдоа емисари на Захариев кои ја најавија неговата „добра воља“ овие луѓе правдата да не ја бараат на суд зашто тој ќе…
Повеќе ...

Кратовскиот претседател на ВМРО ДПМНЕ со тешки навреди кон истакнати сопартијци

 Кратово, 05.03.2017 Нашиот интернет весник доби кратко писмо од Кратово. Името и презимето на авторот ни се познати, но на негова молба не ги објавуваме. „Почитувани, го читаме…
Повеќе ...

Штипското вемере доби нов претседател, дали е тоа нов удар врз градоначалникот Захариев?

Штип, 05..03.2017 Пред 15 месеци Захариев беше против тоа Ивановски да биде прв штипски вмровец, тој си имаше свој кандидат во ликот на директорот на ЈП „Исар“ Ангел Бојаџиев, но…
Повеќе ...

Дали Дејан Ивановски е сеуште претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ во Штип?

Штип, 02.03.2017 Не е точно дека сум сменет од претседател на ОК на ВМРО ДПМНЕ. А за тоа што се пишува против мене на социјалните мрежи не знам, јас не читам фејсбук, вели…
Повеќе ...

Поради каприците на Захариев Штип ќе плати нови 100.000 евра

Штип, 01.03.2017 Постои реална можност општина Штип да се „олесни“ со нови 100.000 евра од својот буџет кои ќе треба да им ги исплати на штипските пожарникари. Таа сума општината им…
Повеќе ...

Захариев: Сдсмовци ќе си ги дадат и жените само за да дојдат на власт!

Штип, 27.02.2017 Минатиот петок,  во просториите на ВМРО ДПМНЕ во Штип, стотина вмровци се собрале на состанок на кој партиското раководство требало да им даде инструкции за идното…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе