Категорија на прелистување

Македонија

Kочанскиот градоначалник со јавен отчет за сработеното

Кочани, 13.02.2017 Ратко Димитровски, градоначалник на општина Кочани, денес даде јавен отчет за сработеното во неговиот втор градоначалнички мандат. Отечетот го донесуваме во…
Повеќе ...

Виничани дегустираат вино и ракија во чест на Свети Трифун

Виница, 10.02.2017 Со дегустација на вино и ракија започна одбележувањето на традиционалната лозар-овоштарска вечер во Виница во пресрет на празникот Св.Трифун Речиси 4 децении,…
Повеќе ...

Даде ли ЈП „Исар“ 100.000 евра пари на граѓаните на ВМРО ДПМНЕ?

Штип, 09.02.2017 Штипјани, кои со зголемени комунални давачки ја полнат касата на ЈП „Исар“ имаат право да знаат каде одат нивните пари... И Штип се стави во мода. Стана предмет…
Повеќе ...

Штипските ученици во зимска облека следат настава, директорите тврдат дека имаат нафта

Штип, 03.02.2017  Младите на СДСМ обвинија за студени училници и понудија слики како илустрација. Директорите собрани од градоначалникот рекоа дека нафта имало доволно, но никој…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе