Ознака на прелистување

Ваташа

Oсумдесет години од стреланите деца кај Ваташа: Никогаш повеќе да не се случи

Кавадарци, 16.06.2023 Денес се навршија 80 години од стрелањето на дванаесетте младинци од кавадаречкото село Ваташа од страна на тогашниот бугарски фашистички окупатор. По тој повод…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе