Ознака на прелистување

првачиња

Првачињата во Кочани и Виница станаа раритетна појава

Со секоја година бројот на запишаните првачиња во нашите општини е се помал. Таков е случајот и со општините Кочани и Виница, една од друга оддалечени само десет километри. Според…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе