Газда во Штип ќе ги зголемува платите за да привлече работници

Штип, 09.05.2017  Гингер Каја, сопственик на „Јагја Мезлер“: наскоро ќе бараме уште 100 нови работници кои во Штип ги има се помалку, а за да ги привлечеме младите ќе ги зголемуваме…
Повеќе ...

Oд „глаата“ си патиме

Виница, 08.05.2017 Секојдневно мечтаам за демократска и праведна Македонија без насилство, но засега тоа е само мој сон. Постојано се трудам да почитувам туѓи мислења. Да…
Повеќе ...

Заедно со “космодискот“, да го испратиме Иванов во “црната дупка” на Космосот!?

Oхрид, 05.5.2017 Предлагам од денеска, апсолутен молк и заборавање, неспоменување на името – Ѓорѓе Иванов. За почеток, на социјалните мрежи, а после тоа тотален молк во медиумите,…
Повеќе ...

Javash, gadalj zoti Talat!?

Охрид, 03.05.2017 Полека, полека zoti Talat! Не мораше, баш, уште не седнат на спикерското столче, да ги разлетате орлите во кабинетот!? Политиката е уметност на можното и…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе