Во „Сењак“ ќе никне нов станбен комплекс, „Актива“ ќе гради 360 стана

Изградбата ќе започне на почетокот од идната, а становите кои ќе бидат со највисока енергетска ефикасност и секој со сопствено парно греење ќе бидат готови на почетокот од 2020…
Повеќе ...

Најдобриот брат на светот

Богослав Стојанов-Божо, 24/7 се грижи за својата болна сестра Венка, тој е најсјајниот пример за тоа што што, всушност, значи поимот Брат... Големи светски писатели инспирација са…
Повеќе ...

Денеска Градскиот стадион во Штип имаше убава слика

МОЖЕШЕ ДА УЖИВА И КОНТРОЛОРОТ ЗИСОВСКИ! Денеска попладне, раководителот за изградба на инфраструктурни објекти во ФФМ, Димитар Зисовски можеше да се запознае со новиот тревнат терен на…
Повеќе ...

Најдобриот брат на светот

Богослав Стојанов-Божо, 24/7 се грижи за својата болна сестра Венка, тој е најсјајниот пример за тоа што што, всушност, значи поимот Брат... Големи светски писатели инспирација са…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе