Кога презумпцијата на невиност трага по хероите на нашето време

Ова е време на мавање со дрва и камења, ова е време на линч и одмазда,ова време се стреми да му дозволи на злото, зло да си роди.. За себе мислам дека, не сум баш од оние…
Повеќе ...

Во „Сењак“ ќе никне нов станбен комплекс, „Актива“ ќе гради 360 стана

Изградбата ќе започне на почетокот од идната, а становите кои ќе бидат со највисока енергетска ефикасност и секој со сопствено парно греење ќе бидат готови на почетокот од 2020…
Повеќе ...

Најдобриот брат на светот

Богослав Стојанов-Божо, 24/7 се грижи за својата болна сестра Венка, тој е најсјајниот пример за тоа што што, всушност, значи поимот Брат... Големи светски писатели инспирација са…
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе