Семакедонски национален совет – Македониум, се оградува од Конгресот на Тодор Петров

Мелбурн, 22. јануари 2016 На 19 јануари, верскиот христијански православен празник Водици- Богојављение, истакнати Македонци од Австралија, Америка, Канада, Словенија, Швајцарија,…
Повеќе ...

„Со кроце, со арно и со малку со ќотек”: На Груевски не му помага ниту политичката генетика!?

Охрид, 21.01.2017 "Малку со арно, малку со ќотек", беше девизата на ресенчанецот, од старото, "изворното" ВМРО, кој стигна до највисоките политички функции на царска Балгарија!?…
Повеќе ...

ПОПГМ: Груевски, преку конфликти, сака да ја избегне одговорноста

Скопје, 18. јануари 2017    Граѓаните го препознаа нагонот на Груевски за создавање конфликти со цел да избегне одговорност, но никогаш нема да дозволат тоа повторно да му успее -…
Повеќе ...

Во штипската болница се „оперира“ само водоводниот систем

Штип, 16.01.2017 Само итни операции кои не трпат никакво одложување се прават во штипската Клиничка болница која е од регионален карактер, а која опслужува над 250.000 граѓани. …
Повеќе ...

Веб -страницата користи колачиња. Со клик на Прифаќам се согласувате со политиката на приватност и колачиња. Прифаќам Повеќе